mikołajki folkowe 2002

 

3 dni muzyki folkowej z różnych krajów, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Żywot Mateusza

niedziela, 15 grudnia 2002, godz. 14.00

Film fabularny reż. Witold Leszczyński, Polska 1967
15.12 (niedziela), godz. 14.00 (Klub Filmowy - projekcja z taśmy 16mm)


Mateusz wraz z siostrą Olgą zamieszkują samotnie nad brzegiem jeziora. Czterdziestoletni mężczyzna o duszy dziecka wymaga stałej opieki. Ma dar szczególnej wrażliwości, pozwalający poznać niedostępne dla innych piękno i tajemnice natury, z którą nawiązuje duchowy kontakt.

Długometrażowy debiut Witolda Leszczyńskiego okazał się dziełem o bardzo konsekwentnej koncepcji świata filmowego, będącego wizualnym obrazem duszy i wrażliwości bohatera.

    «« wróć    Logo plakat mikoajki

    Po raz pierwszy do konkursu "Scena Otwarta" zaproszono wykonawców z zagranicy. Pierwsze miejsce zdobył zespół Jar z Białorusi. Z okazji Festiwalu wydano płytę "Folkowa Planeta", na której znalazły się nagrania muzyków folkowych skupionych wokół Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie. Płyta dołączana była do festiwalowych karnetów. Na Koncercie Głównym ciekawe połączenie muzyki poważnej z muzyką folkową zaprezentował Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego wraz z lubelskimi bębniarzami. Nie zabrakło także wystaw, pokazów filmowych, koncertów na Małej Scenie oraz warsztatów - w tym roku były to warsztaty tańców polskich, huculskich oraz dawnych.

    Facebook