mikołajki folkowe 1999

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Warsztaty wykonywania ozdób choinkowych - Ania Kiełbusiewicz

sobota, 11 grudnia 1999, godz. 12.00,3

Ania Kiełbusiewicz

"Pożółkłe kartki śpiewników, gitara, głos i ja". - mówi o sobie Ania Kiełlbusiewicz (I nagroda "Sceny Otwartej" w 199 oraz wyróżnienie podczas I Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 1997r.) Wraz z nią słuchacz odkrywa świat starej ballady śląskiej, pieśni obrzędowej, miłosnej, często już trochę zakurzonej, trochę zapomnianej. Kasia czeka, Jaś nie wraca, dziecko płacze.

Proste treści, proste środki, trochę surowości, tajemnica. Wszystko się odczaruje. Najlepiej przy blasku świecy. Najlepiej z gitarą. Najlepiej wyśpiewać. Ania Kielbusiewicz podczas Mikołajków nie tylko zagrała i zaśpiewała, ale również poprowadziła warsztaty wyrobu ozdób choinkowych.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Program został wzbogacony o folkowy koncert dla dzieci przygotowany przez Jerzego Burdzego i jego dziecięcą kapelę Vistula. Nowym przedsięwzięciem był Klub Festiwalowy, w którym codziennie odbywały się kameralne koncerty. Po raz drugi miał miejsce konkurs na Folkowy Fonogram Roku. W jego finale znaleźli się Muzykanci, Golec uOrkiestra i Chudoba. Relacje z festiwalu ukazały się w Telewizji Lublin, zaś Programy I, II i III Polskiego Radia niejednokrotnie informowały o festiwalu w audycjach folkowych.

Facebook