mikołajki folkowe 1999

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Warsztaty tańca flamenco

sobota, 11 grudnia 1999, godz. 12.00,1

Warsztaty tańca flamenco były prowadzone przez Alicję Kądziołkę z istniejącej od dwóch lat Lubelskiej Szkoły Flamenco. Flamneco narodziło się wśród Cyganów zamieszkujących Andaluzję (południowy kraniec Hiszpanii) i nie jest rdzennym elementem hiszpańskiej kultury.

W czasie zajęć można było poznać głównie podstawy sevillianas, jedynego skonwencjonalizowanego układu tanecznego (flamenco nie ma ustalonej scenografii i każdy taniec jest wynikiem współoddziaływania śpiewaka, tancerza, gitarzysty i publiczności). Sevillianas należy bardziej do folkloru hiszpańskiego niż do flamenco, był już znany za czasów rzymskich. Jako jedyny jest tańczony w parach. Płeć nie odgrywa w tym wypadku żadnej roli, choć najczęściej spotyka się pary żeńskie.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Program został wzbogacony o folkowy koncert dla dzieci przygotowany przez Jerzego Burdzego i jego dziecięcą kapelę Vistula. Nowym przedsięwzięciem był Klub Festiwalowy, w którym codziennie odbywały się kameralne koncerty. Po raz drugi miał miejsce konkurs na Folkowy Fonogram Roku. W jego finale znaleźli się Muzykanci, Golec uOrkiestra i Chudoba. Relacje z festiwalu ukazały się w Telewizji Lublin, zaś Programy I, II i III Polskiego Radia niejednokrotnie informowały o festiwalu w audycjach folkowych.

Facebook